Почесне звання "Почесний громадянин міста Кам'янця-Подільського"

Вівторок, 03 травня 2016 10:54

1428473497 pochesniy gromadyanin 1

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення 6 сесії міської ради
26.01.2016 № 2/6


ПОЛОЖЕННЯ
про порядок присвоєння звання «Почесний громадянин
міста Кам’янця-Подільського»

{ Із змінами, внесеними згідно рішень міської ради
№ 3/13 від 31.05.2016
№ 166/16 від 09.08.2016
№ 10/19 від 18.10.2016
№ 5/39 від 05.09.2017 }

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Звання "Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського" (далі – Почесне звання) присвоюється як вияв особливої поваги і шани до осіб, що здобули популярність і повагу у жителів міста завдяки вагомому особистому внеску у розвиток міста, зокрема сфери економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, спорту у відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних та духовних цінностей, піднесення авторитету міста, як на державному, так і на міжнародному рівні, миротворчу, доброчинну діяльність, за мужність і відвагу при порятунку людей, зміцнення законності і правопорядку, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.
1.2. «Почесне звання» присвоюється громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства.
1.3. «Почесне звання» може бути проведено посмертно.
1.4. Право присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» належить виключно Кам’янець-Подільській міській раді.
1.5. Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» та імена Почесних громадян міста Кам'янця-Подільського розміщуються у відповідній рубриці на офіційному сайті міської ради та стенді в приміщенні адмінбудинку міської ради (майдан Відродження, 1).

ІІ. ПОРЯДОК ВИСУВАННЯ КАНДИДАТУР НА
ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ “ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА
КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО”

2.1 Присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» здійснюється за поданням трудових колективів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об'єднань, профспілкових організацій, політичних партій, постійних комісій та виконавчих органів міської ради.
2.2. Самовисування на звання "Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського" не розглядаються.
2.3. При висуванні кандидатури до міської ради подаються клопотання про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського”.
2.4. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання подаються такі документи:
2.4.1. Біографічні дані про кандидата;
2.4.2. Відомості про досягнення кандидата у сферах діяльності, зазначених у пп. 1.1. цього Положення;
2.4.3. Можуть також додаватися відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).
2.5. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів не розглядаються. Крім випадків встановлених рішенням комісії з питань нагородження при  міській раді.
2.6. Матеріали розглядає комісія з питань нагородження при міській раді. Протокол засідання комісії з результатами голосування додається до проекту рішення міської ради, який готує відділ з обслуговування міської ради.
2.7. Звання "Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського" не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.
2.8. Клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» щодо однієї і тієї ж особи розглядаються не більше двох разів. Крім випадків встановлених рішенням комісії з питань нагородження при  міській раді.

ІІІ. ПОРЯДОК ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ
«ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО»

3.1. Звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» присвоюється рішенням міської ради.
3.2. Рішення міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» доводиться до відома громадян через засоби масової інформації  та розміщуються у відповідній рубриці на офіційному сайті міської ради.
3.3. Особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Кам'янця-Подільського», вручається посвідчення встановленого зразка (додаток 1), диплом «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» (додаток 2), нагрудний знак (додаток 3).
3.4. Узагальнення документів з приводу присвоєння звання, оформлення протоколу засідання комісії з питань нагородження при міській раді та ведення реєстру «Почесних громадян міста Кам’янця-Подільського» виконує відділ з обслуговування міської ради.
3.5. Вручення атрибутів Почесного громадянина міста Кам’янця-Подільського відбувається в урочистій атмосфері під час відзначення державних свят або проведення загальноміських заходів.(Пропозиція – вручення на день міста).

ІV. ПРАВА ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА МІСТА
 КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

4.1. Почесний громадяни м. Кам’янця-Подільського запрошується на офіційні заходи міста з нагоди святкування визначних дат і урочистих подій.
4.2 Почесний громадянин міста Кам'янця-Подільського має право на вільний вхід на усі загальноміські заходи, безкоштовного проїзду у міському комунальному пасажирському транспорті.
4.3. Почесний громадянин міста, який не є жителем міста, на період перебування у місті на запрошення міської ради, за погодженням із міським головою забезпечується безкоштовним проживанням та харчуванням на встановлений період, а також оплатою проїзду в обидві сторони (крім таксі і вагонів «СВ»).
4.4. Почесний громадянин міста має право на позачерговий прийом керівництвом та іншими посадовими особами міської ради.
4.5. Неповнолітнім дітям померлих осіб, відзначених званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» виплачується грошова допомога у розмірі 3 000,00 гривень раз в рік кожному до досягнення ними повноліття.
4.6. Особам, відзначеним званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського», які є безробітними та перебувають у скрутному матеріальному становищі за рішенням комісії Департаменту соціального захисту населення проводиться виплата допомоги у розмірі 1 000,00 гривень щомісячно кожному.
4.7. Особи відзначені званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» у разі смерті мають право на поховання на міському кладовищі на Алеї Слави з відповідними почестями, із встановленням надгробку за рахунок коштів міського бюджету.
4.8. Особам, удостоєним звання «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського» після смерті, за рахунок коштів міського бюджету встановлюються меморіальні дошки на будинках, де вони проживали.
4.9. Кошти на погашення витрат згідно з розділом 4 цього Положення передбачаються у поточному бюджеті міста.

V. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

5.1. У разі смерті особи, відзначеної званням «Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського», диплом, посвідчення залишаються у спадкоємців без права носіння. У випадку відсутності спадкоємців або за бажанням спадкоємців атрибути Почесного громадянина міста передаються в Державний історичний музей-заповідник або приймаються на зберігання в міський архів.
5.2. У разі скоєння доведеного кримінального злочину громадянин може бути позбавлений звання «Почесний громадянин міста Кам'янця-Подільського» шляхом ухвалення відповідного рішення сесії міської ради.
5.3. У разі позбавлення звання "Почесний громадянин міста Кам’янця-Подільського":
5.3.1. Посвідчення про присвоєння «Почесного звання» та інші нагородні атрибути підлягають поверненню до міської ради;
5.3.2. Громадянин позбавляється встановлених прав і пільг дійсного Положення.
5.4. Положення набирає чинності з моменту затвердження і його дія поширюється на всіх Почесних громадян міста Кам’янця-Подільського, в тому числі на тих, кому звання «Почесний громадянин м. Кам’янця-Подільського» було присвоєно до прийняття цього положення.

 

 

 Список Почесних громадян міста